• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://facebook.com/hsnrtky
  • https://twitter.com/hsnrtky
Üyelik Girişi
GENEL SAYFALAR
Site Haritası

ÇOCUKLARINA GÜÇ YETİREMEYENLER

ÇOCUKLARINA GÜÇ YETİREMEYENLER

 Birçoğumuz çocuklarımızın yaptıkları olumsuz davranışlarını frenleyemediğimizi söyler, yakınır dururuz.

“İşte çocuktur baş edemiyoruz, gençtir gönlünü kıramıyoruz” diye yavrularımızın bazı taşkınlıklarını, ahlaki kayıplarını, manevi zararlarını sadece esefle karşılar küçük ah vahlarla geçiştiririz.

Çocuklar ebeveyn kontrolünün dışına çıktıklarında daha bir hür hareketle dini ve ahlaki kayıplarına çok aldırmazlar. Çünkü onları sanal ortam bizden uzaklaştırmak için her türlü donanıma sahip beklemektedir. Öz kültür ve öz değerlerden uzak kalan bir gençliğin sadece maddi yönlerini tatminle uğraştıklarını görür, bu davranışlarına da “dünya gençliği, zamane çocuğu, ne yapsam bilmiyorum” der geçiştiririz.

Hiç kimse evladını boş yetiştirerek yalan dünyanın yalancı kervanında yol alsın istemez tabi. Ancak görsel değerlere sabitlenmiş fikirlerle çocuklarımızın sadece maddi değerlerine önem veririz. Akademik gelişimleri için her ne gerekiyorsa önemle ve ellerimizle sağlar manevi gelişimlerini çocuklarımızın isteklerine bırakırız. Akademik gelişimlerinde zorlama yönüne gider her türlü harcama ve emekleri yerine getiririz.

Namaz kılacaksa kendisi istesin de kılsın ama ...............


Yorumlar - Yorum Yaz
GÜNÜN HADİSİ

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret315168
VE ŞEYTAN AÇ KALDI
VE ŞEYTAN AÇ KALDI
OKUMAYA DEĞER
FİYATI 10 LİRADIR