• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://facebook.com/hsnrtky
  • https://twitter.com/hsnrtky
Üyelik Girişi
GENEL SAYFALAR
Site Haritası

ALLAH KORKUSU VE TAKVA


PEYGAMBERİMİZ (S.A.V)’DEN HUTBELER  1

ALLAH KORKUSU VE TAKVA

Muhterem Müslümanlar!

İnsanlar konuşarak duygularını ifade ederler. Ancak, hiç kimse bir peygamber kadar doğru ve bir peygamber kadar güzel konuşamaz. Onun için bu hafta da peygamberimizin muhtelif yer ve zamanlarda irad buyurdukları, mübarek hutbelerinden örnekler vereceğiz ki; gerçek nasihatleri asıl kaynağından dinlemiş olalım. İki cihanın en güzeli olan peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır:

"Allah'a hamd olsun, ona hamd ediyor ondan yardım istiyorum. Nefislerimizin şerlerinden ve kötü amellerimizden Allah’a sığınıyoruz. Allah'ın doğru yola ilettiğini saptıracak, dalâlete düşürdüğünü de hak yola iletecek hiçbir güç yoktur. Ben şahadet ediyorum ki, Allah'tan başka ilâh yoktur. O birdir, onun eşi ve benzeri yoktur.

Bütün kalbinizle Allah'ı seviniz. Allah'ın kelâmından ve onu müzakere etmekten usanmayınız. Ona hiçbir şeyi ortak koşmayınız. Ondan gerektiği şekilde korkunuz. Ağızlarınızla söylediğiniz sözlerin en iyisiyle Allah'ı doğrulayınız. Allah'ın aranızdaki rahmetiyle birbirinizi seviniz.

Size, Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Bir Müslümanın Müslüman kardeşine tavsiye ettiği şeylerin en iyisi; onu ahiret yönüne teşvik edip, Allah'tan korkmasını tavsiye etmesidir. Allah'ın sizi kendisiyle ilgili olarak sakındırdığı şeylerden sakınınız. Bundan daha üstün bir nasihat, bundan daha değerli bir hatırlatma yoktur.

Rabbinden korkup çekinerek amel edenler için bu Allah korkusu, Ahiretle ilgili isteklerine kavuşmasında gerçek bir yardımcıdır.

Her kim kendisiyle Allah arasındaki gizli................

KİTABIN TAMAMINDAN FAYDALANMAK İSTERSENİZ Sipariş vermek için TIKLAYIN ............................


 

[1]    Kaf Suresi: Ayet 29

[2]    Hayatü’s Sahabe: 4/260

 

 

 

 

GÜNÜN HADİSİ

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret315386
VE ŞEYTAN AÇ KALDI
VE ŞEYTAN AÇ KALDI
OKUMAYA DEĞER
FİYATI 10 LİRADIR