• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://facebook.com/hsnrtky
  • https://twitter.com/hsnrtky
Üyelik Girişi
GENEL SAYFALAR
Site Haritası

HUZUR KAYNAĞI

İBADET HUZUR KAYNAĞIDIR

 Bizlere hayatı ve hayat kaynaklarını bahşeden yüce Rabbimiz dünya ve ahiret huzurunu elde edebilmemiz için biz kullarından peygamberleri ve kitapları aracılığıyla özel isteklerde bulunmuştur.

Bu isteklerinin en başında kendisini tanımamızı, kulluk ve ibadet etmemizi istemektedir. Bu çerçeve doğrultusunda kulluğun temeli olan ibadet, bütün hayatımızı çepeçevre kuşatan bir hayat modelidir.

Bu açıdan baktığımızda gerek bireysel ve gerekse toplumsal huzuru insan ancak insanca yaşamakta ve insanlığın gereğini yerine getirmekte bulacaktadır.

Değerli Mü’minler!

Toplumsal huzur ve saygı elde edebilmemiz için biz kullarına yön veren yüce Rabbimiz: “Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize kulluk ediniz. Umulur ki, böylece korunmuş (Allah'ın azabından kendinizi kurtarmış) olursunuz.” (3) buyurmaktadır.

Rahman ve Rahim olan yüce Mevlâ’mız kendisine kulluk etmek için yarattığı biz kullarına emrettiği ibadetleri yine bizlerin huzur ve selameti için istemektedir. Zira bizim namazımız, orucumuz, zekât ve her tür ibadetimiz Allah’a herhangi bir menfaat sağlamayacak bilakis bizler bu ibadetlerle toplumsal ilerlemeyi ve toplumsal huzuru elde edeceğiz.

İbadet nefes alıp verdiğimiz her an iç içe yaşamamız gereken kulluk görevleridir. Hadis-i Şerifte ibadetin devamına dikkat çeken Peygamberimiz şöyle buyururlar: “Allah katında ibadetin en sevimli olanı, sahibinin, üzerinde devam ettiğidir.”  (4)

Bizler; bu hadis gereğince ibadetlerimizde ne kadar samimi ve daimi olursak hayat bağlarımız o kadar sağlam olacak, bu oranda hem................................

Kitabın tamamından faydalanmak isterseniz

Sipariş vermek için TIKLAYIN

Hasan ORTAKAYA
Evrensel Hutbeler
www.ortakaya.net
1 Bakara Suresi 21. Ayet
2 Riyaz’üs Salihin Terc. C. 1 147/153
3 Bakara Suresi 21. Ayet
4 Riyaz’üs Salihin Terc. C. 1 147/153
 

"

 

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
GÜNÜN HADİSİ

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret315171
VE ŞEYTAN AÇ KALDI
VE ŞEYTAN AÇ KALDI
OKUMAYA DEĞER
FİYATI 10 LİRADIR