• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://facebook.com/hsnrtky
  • https://twitter.com/hsnrtky
Üyelik Girişi
Site Haritası

ENGELLİLER HAFTASI

ENGELLİLER TOPLUMUN BİR PARÇASIDIR

Hayrın ve şerrin yaratıcısı olan Allah (c.c), biz kullarını denemek için gönderdiği dünyada çeşitli yollarla imtihan eder.

Bu imtihan maddi ve manevi sahada her an içi içe yaşadığımız olaylarla karşımıza çıkar.

Yüce Allah (c.c) kimimize mal mülk verir, kimimizi fakir bırakır. Kimimize sağlık ve neşe, kimimize de hastalık ve dert verir. İşte bu hastalıkların bir çeşidi de zihinsel ve bedensel özürlülük olarak insanları imtihan çerçevesi içine alır.

Günümüzde çeşitli hastalıklar, kötü alışkanlıklar, iş ve trafik kazaları sebebiyle birçok insanımız sakat kalmakta ve bedensel veya zihinsel engelli konumuna düşmektedirler.

Aslında bizler değişken dünyanın değişken elemanları olarak her an bir felâkete maruz kalıp; malımızı mülkümüzü, güzelliğimizi, gücümüzü veya bedenimizin bir kısmını kaybedebiliriz. Bugün çok sağlıklı bir vücuda sahipken, yarın başımıza nelerin geleceğini bilemeyiz. Hiç kimse kendisini hiçbir belâdan emin sayacak güçte yaratılmamıştır.

Bugünün zengini; yarının fakiri, bugünün güzeli; yarını çirkini, bugünün akıllısı; yarının delisi, bugünün sağlıklısı da yarının özürlüsü olabilir.

Onun için her an her şartla iç içe yaşadığımız bu dünyada gelecekte kimin başına ne geleceğini bilmiyorsak; bugünün nimetleriyle yarına yatırım yapmamız gerekir.

Değerli kardeşlerim!

Toplumun özürlü kimselerinin çektikleri sıkıntı ve dertlerinin bir o kadarını, onların yakınları da çekmektedir. Dolayısıyla bir kişinin derdi bir toplumu ilgilendirmektedir.

Bir toplum bir kişinin derdini paylaşırsa bu dert azalacak; umursanmayan dertler ise................................

Kitabın tamamından faydalanmak isterseniz

Sipariş vermek için TIKLAYIN

Hasan ORTAKAYA

Evrensel Hutbeler
www.ortakaya.net
1- Bakara Suresi: 155
2- Buhari: Edeb 27
3- Buhari: Edeb 27
4- Bakara Suresi:155
5- Müslim Birr: Hadis No: 2573

<<<

 

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret322156
KİTAPLARI İNCELEME SAYFASINA GİDİN