• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://facebook.com/hsnrtky
  • https://twitter.com/hsnrtky
Üyelik Girişi
Site Haritası

SATANİZM

SATANİZM (ŞEYTANA TAPINMA) SATANİSTLERLE İLGİLİ HUTBE

 

قاَلَ اللّٰهُ تَعَالَى ف۪ي كِتَابِهِ الْكَرِيمِ:

أَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطاٰنِ الرَّج۪يمِ، بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحي۪مِ

﴿إِنْ يَدْعُونَ مِن دُونِهِ إِلاَّ إِنَاثًا وَإِنْ يَدْعُونَ إِلاَّ شَيْطَانًا مَرِيدًا﴾[1] صَدَقَ اللّٰهُ الْعَظِيمُ.

وَقَالَ رَسُولُ اللّٰهِ صَلَّى اللّٰهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ف۪ي حَدِيثٍ:

﴿إِنَّ الشَّيْطاَنَ يَبْلُغُ مِنَ الأِنْساَنِ مَبْلَغَ الدَّمِ﴾[2] صَدَقَ رَسُولُ اللّٰهِ ف۪يمَا قَالَ اَوْ كَمَا قَالَ.

 

Değerli Müslümanlar!

"Bir toplum kendisini düzeltmedikçe, Allah o toplumu düzeltmez."

Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, bu dünya insanının bir kısmı, Allah'ın her türlü nimetlerinden faydalandıkları halde, Allah'tan başka şeyleri ilahlaştırma nankörlüğüne girmiş ve onları ilahlaştırmışlardır.

Bunlar; Allah'ın hâkimiyetine karşı çıkmak için seferber olmuş, Allah'tan, Kur'an'dan ve peygamberden uzak bir hayatı hoş görmüşler ve sözde çağa uymuyor bahanesiyle, Allah'ın dinine irtica adı vermişlerdir. İşte, yine bu düşünceyle, Allah'ın dinini yaşayanlara mürteci gözüyle bakmış ve birçok alanlarda insanlık dışı eylemlerle insanlığın asayiş ve huzurunu bozmuşlardır.

Bilmiş olalım ki:

Bataklıkta gül bitmez, sivrisinekler istilâ eder. Geceleri kanaryalar uçmaz, yarasalar kol gezer. Bülbülü gül bahçesinden kovarsanız, yerine kargalar konar. Ustayı tezgâhtan ayırırsanız, yerine acemi çırak oturur. Âlimlere sus derseniz, cahiller konuşmaya başlar. Güneşi arkanıza alırsanız, önünüze gölge düşer. Allah'a tapanları sevmezseniz, ortaya, şeytana tapan Satanistler çıkar.

İşte, dünyada var olan böyle bir anlayış, satanist doğurmaya gebe kalmıştır. Daha nice nice zamanlarda, Allah'tan başka şeylere tapan modeller doğurmaya da devam edecektir.

Kıymetli Müslümanlar!

Satanizm; şiddet yanlısı ateist bir ideolojidir. Bu ideolojinin temel özelliği; her türlü dini ve dinsel değerleri reddederek şeytanı ilâh edinmektir. Bu düşünceyi taşıyanlar, hiçbir şeye karşı sorumluluk duymazlar ve şeytanın vesveselerine göre hareket ederler. Şeytani ve sınırsız duygulara göre hareket etmek ibadet; ölçülü yaşamak ve sosyal kurallara uymak ise, kendi dünyalarına karşı ihanet olarak görülür. Bunlar, güzel duyguların, iyiliklerin ve insanları sevindirecek şeylerin düşmanıdırlar. Sosyal yapının kurallarını çiğnemek için takip eder, kural tanımamayı erdem olarak görürler. Ve bu hareketleriyle, varacakları yeri biliyormuşçasına cehennemi kurtuluş yolu olarak kabul ederler.

Değerli Mü'minler!

Kâinatı yarattığı gibi, onları da yaratan Allah'û Teâlâ, şeytani vesveselerle hareket eden ve yeryüzünde şeytanın aktif askerliğini yapan bu mahlûkları, Kur'an'da şöyle dile getirir:

"Onlar, Allah'ı bırakıp yalnızca birtakım dişi putlara tapıyorlar ve sade inatçı bir şeytana ibadet ediyorlar.”[3]

“Allah onu (şeytanı) lânetlemiş o da: 'Yemin ederim ki, kullarından belli bir pay edineceğim' demiştir.”[4]

“Onları mutlaka saptıracağım, muhakkak onları boş kuruntulara boğacağım. Kesinlikle onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar (putlar için nişanlayacaklar), şüphesiz onlara emredeceğim de Allah'ın yarattığını değiştirecekler." (dedi) Kim Allah'ı bırakır da şeytanı dost edinirse elbette apaçık bir ziyana düşmüştür.” [5]

“(Şeytan) Onlara söz verir ve onları ümitlendirir; hâlbuki şeytanın onlara söz vermesi aldatmacadan başka bir şey değildir.”[6]

“İşte onların varacakları yer cehennemdir ve ondan kaçıp kurtulacak bir yer bulamayacaklar."[7]

Peygamberimiz de şeytanın insan üzerindeki etkisine dikkat çekerken: "Şeytan, insan vücudunda dolaşan kan mesabesindedir"[8] buyururlar.

Değerli Kardeşlerim!

Şeytanın tuzaklarına düşüp de, şeytanı damarlarımızda dolaştırmak, onun ve yandaşlarının sonunu paylaşmak istemiyorsak; inanılması gereken kutsal değerlerle yaşayalım.

Dost ve düşman değerlendirmesinde; Allah'ı dost, şeytanı düşman bilelim. Şeytanın sinsi vesveselerine aldanmayıp, yaratılış gayemize uygun olarak yaşayalım.

Çoluk çocuğumuza, gençlerimize ve çevremize sahip çıkalım. Onların ruh dünyalarını tatmin edecek düzeyde manevi bir aşılama yapalım. Allah'ı, Kur'an'ı, İslâm’ı, insanlığı ve insanları sevmeyi öğretelim.

Gencecik yavrularımızı İslâm ahlâkı ile yetiştirelim. Aslımıza ve esasımıza göre yetiştirelim ki; yarın satanist olup şeytana tapacaklarına, Mü'min olup Allah'a tapsınlar ve bizleri rahmet ve minnetle ansınlar.

Kıymetli Mü'minler!

"Eğer inandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız."[9] Öyleyse inandığımız gibi yaşayalım ve özlediğimiz güneş doğsun, özlediğimiz güneşi doğsun ki; dünya insanlığının huzurunu bozan vampir ve yarasalar ortalıktan kaybolsun.

Allah'ın selâmı, rahmeti ve bereketi Allah'a inananların üzerine olsun.

[1] Nisa Suresi: 117

[2] Sahih-i Buhari: Hadis No: 956

[3] Nisa Suresi: 117

[4] Nisa Suresi: 118

[5] Nisa Suresi: 119

[6] Nisa Suresi: 120

[7] Nisa Suresi: 121

[8] Sahih-i Buhari: Hadis No: 956

[9] Hz. Ömer (r.a.)


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret332981
KİTAPLARI İNCELEME SAYFASINA GİDİN