• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://facebook.com/hsnrtky
  • https://twitter.com/hsnrtky
Üyelik Girişi
Site Haritası

SATANİZM

 SATANİZM (ŞEYTANA TAPANLAR)

“Bir toplum kendisini düzeltmedikçe, Allah o toplumu düzeltmez.”

Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, bu dünya insanının bir kısmı, Allah’ın her türlü nimetlerinden faydalandıkları halde, Allah’tan başka şeyleri ilahlaştırma nankörlüğüne girmiş ve onları ilahlaştırmışlardır.

Bunlar; Allah’ın hâkimiyetine karşı çıkmak için seferber olmuş, Allah’tan, Kur’an’dan ve peygamberden uzak bir hayatı hoş görümüşler ve sözde çağa uymuyor bahanesiyle, Allah’ın dinine irtica adı vermişlerdir. İşte, yine bu düşünceyle, Allah’ın dinini yaşayanlara mürteci gözüyle bakmış ve birçok alanlarda insanlık dışı eylemlerle insanlığın asayiş ve huzurunu bozmuşlardır.

Bilmiş olalım ki:

Bataklıkta gül bitmez, sivrisinekler istilâ eder. Geceleri kanaryalar uçmaz, yarasalar kol gezer. Bülbülü gül bahçesinden kovarsanız, yerine kargalar konar. Ustayı tezgâhtan ayırırsanız, yerine acemi çırak oturur. Alimlere sus derseniz, cahiller konuşmaya başlar. Güneşi arkanıza alırsanız, önünüze gölge düşer. Allah’a tapanları sevmezseniz, ortaya, şeytana tapan Satanistler çıkar.

İşte, dünyada var olan böyle bir anlayış, SATANİST doğurmaya gebe kalmıştır. Daha nice nice zamanlarda, Allah’tan başka şeylere tapan modeller doğurmaya da devam edecektir. 

Kıymetli Müslümanlar!

Satanizm; şiddet yanlısı ateist bir ideolojidir. Bu ideolojinin temel özelliği; her türlü dini ve dinsel değerleri reddederek şeytanı ilâh edinmektir. Bu düşünceyi taşıyanlar,  hiçbir şeye karşı sorumluluk duymazlar ve şeytanın vesveselerine göre hareket ederler. Şeytani ve sınırsız duygulara göre hareket etmek ibadet; ölçülü yaşamak ve sosyal kurallara uymak ise, kendi dünyalarına karşı ihanet olarak görülür. Bunlar, güzel duyguların, iyiliklerin ve insanları sevindirecek şeylerin düşmanıdırlar. Sosyal yapının kurallarını çiğnemek için takip eder, kural tanımamayı erdem olarak görürler. Ve bu hareketleriyle, varacakları yeri biliyormuşçasına; cehennemi kurtuluş yolu olarak kabul ederler.

Değerli Mü’minler!

Kâinatı yarattığı gibi, onları da yaratan Allah’û Tealâ, şeytani ilhamlarla hareket eden ve yeryüzünde şeytanın....................................  

Kitabın tamamından faydalanmak isterseniz

Sipariş vermek için TIKLAYIN

 

Hasan ORTAKAYA
Evrensel Hutbeler
www.ortakaya.net

[1]  Nisa Suresi: 117
[2]  Sahih-i Buhari: Hadis No: 956
[3]  Nisa Suresi: 117....121
[4]  Sahih-i Buhari: Hadis No: 956
[5]  Hz. Ömer (r.a.)

 

 

 

 

<<<

 

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret322158
KİTAPLARI İNCELEME SAYFASINA GİDİN